Barion Pixel
Ez itt a lifelong learning

Sosem tudhatsz eleget!

Blog

Grafikák tervezése appban – iPad & Affinity Photo

2018. február 24. | Vida Hajnalka

# # #

Az egész úgy kezdődött, hogy szerettem volna egy asztalitól/laptoptól eltérő, de kiegészítő és részben helyettesítő tervezői felületet olyan grafikai munkákhoz, mint képszerkesztés, retusálás, és még sorolhatnám.

Természetesen, néhány dolog esetében egyelőre még elengedhetetlen a hagyományos eszközöknél maradni, meg persze vannak dolgok, amiket egyszerűbb/gyorsabb megvalósítani nem tableten. Így kizárni nem szerettem volna egyiket sem, inkább valamiféle szimbiózisban gondolkoztam.

A választásnál fontos volt, hogy olyanokat be tudjak állítani, mint dpi, pixel/mm/inch pontos méret, használjon rétegeket, tudjak rajzolni benne, értse a maszkolást, transparent háttérrel kimentést ill. ne csak kizárólag képszerkesztésre és beépített szűrőkre épüljön. Az egyik legfontosabb pedig, hogy a fájl szabadon szerkeszthető maradjon appban és asztali verzióban is egyaránt; mindegy, hogy épp hol szeretném babrálni.

Rajongok az Affinity termékekért, ezért nem volt kérdés, hogy első lehetőségként veszem elő.

Néhány napja beszereztem az Affinity Photot iPad-hez.
Kaptam hozzá 3 ajándékot, aminek nagyon örültem, mert egyébként nem szoktam kiegészítőket vásárolni.

Az apphoz folyamatosak a frissítéseket, bónuszok. Ha ismered az asztali társát, gyorsabb a barátkozás vele, de attól függetlenül is nagyon jól kezelhető felülete van.

Az Affinity Photo programmal a Start tanfolyamunkban tudsz megismerkedni.

Az app tehát a normál program kistestvére. Kevesebb funkcióval.
Azt javaslom, hogy kezdőként mindenképp maradj a hagyományos verzió megtanulásánál; én nem most kezdtem, így nekem “megengedett” kicsit csalni. :)

A borítóképet az Affinity oldaláról kölcsönöztem.

Iratkozz fel YouTube csatornákra!

blog

Virtuális asszisztens legyél vagy webdesigner?

Virtuális asszisztens legyél vagy webdesigner?

2024. február 01.

Mindkettő fantasztikus lehetőség arra, hogy elhagyd a hagyományos kereteket, mint szoros, rugalmatlan munkaidő, helyhez kötöttség vagy akár a bérplafon. Egy ponton találkozik is a két munkakör, ahol a grafikai munka már az asszisztenciába hajlik – designerként is végezhetsz weboldal adminisztrációt, közösségi média tartalom készítést vagy felügyeletet és virtuális asszisztensként is sokszor találkozni már-már tervezői munkába […]

Tovább a cikkre
Secured By miniOrange