Barion Pixel
Ez itt a lifelong learning

Sosem tudhatsz eleget!

Blog

Segédlet

Menő absztrakt minták Illustratorban

2021. július 10. | Bognár Péter

# # # # # #

Mire jó a vektoros grafika? Nem kell sokat gondolkozni a válaszon: ilusztrációkra, logótervezésre, ikonok, UI elemek létrehozására – ezek mind jobban és modernebbül fognak kinézni, ha Adobe Illustratorban barkácsoljuk össze őket: a vektoros grafika tiszta vonalai és jól kontrollálható élei leginkább a stilizált formáknál tudnak érvényesülni. (Arról nem is beszélve, hogy így sokkal több a lehetőségünk a korrekcióra akár menet közben, akár utólag, már a kész műben is, ami húsbavágóan fontos lehet egy design esetében.)

A stilizált alakok és formák a legtöbbször úgy születnek, hogy a grafikus vagy designer valódi tárgyak, emberek, állatok, egyéb életből vett dolgok leegyszerűsített képét hozza létre, ízléstől függően választva meg a stílust a klasszikusabb megoldásoktól az ultraminimalizmusig.

Kicsit más műfaj viszont a valódi absztrakt illusztrációk megteremtése, ahol elrugaszkodunk a valóságtól és elmerülünk a színek és formák világában. Habitustól függően van, akinek inkább zsánere az ilyen típusú alkotás, de sokaknak kicsit elrettentőnek tűnik. Szerencsére a nonfiguratív mintáknál talán még nagyobb hasznát vehetjük az Illustrator eszköztárából kicsalogatható szerkesztési trükköknek, lássunk is néhányat!

Az első videón, Panter tutorialján, egy csodás, pontokból felépült spirálminta születését követhetjük végig. A varázslathoz első lépésben a Blend Toolt (Object – Blend) használjuk, amivel átmeneteket hozhatunk létre két kijelölt objektum között, majd némi rendezgetés után a Transform Effect (Effect – Distort & Transform – Transform)  teszi fel a pontot az i-re, amivel eltolt és elforgatott másolatokat hozhatunk létre gyakorlatilag néhány pillanat alatt.

A második tutorial Ladaliditól már a színek, sőt színátmenetek világába kalauzol, itt egy gradienttel beszínezett path a kiindulási pontunk, ezen használjuk ugyanazt a két eszközt, mint korábban (no meg a Zig Zag eszközt a Distort & Transform alól), de gyökeresen más eredménnyel.

Az Ste Bradbury Design videójában újabb lenyűgöző geometrikus rajzokat készíthetünk. Mostanra talán már ki is találtad, hogy itt is a Transform Effect lesz megint a segítségünkre. 

Iratkozz fel YouTube csatornákra!

blog

Virtuális asszisztens legyél vagy webdesigner?

Virtuális asszisztens legyél vagy webdesigner?

2024. február 01.

Mindkettő fantasztikus lehetőség arra, hogy elhagyd a hagyományos kereteket, mint szoros, rugalmatlan munkaidő, helyhez kötöttség vagy akár a bérplafon. Egy ponton találkozik is a két munkakör, ahol a grafikai munka már az asszisztenciába hajlik – designerként is végezhetsz weboldal adminisztrációt, közösségi média tartalom készítést vagy felügyeletet és virtuális asszisztensként is sokszor találkozni már-már tervezői munkába […]

Tovább a cikkre
Secured By miniOrange