Barion Pixel
Ez itt a lifelong learning

Sosem tudhatsz eleget!

Blog

Nagy Webdesign Bloglista 4. hét

2016. január 25. | Tóth Zsuzsanna

# # # # #

Negyedik hete megy a bloglista, 21 design témájú blogot mutattam eddig nektek, amelyeknek elsősorban azok örülhettek, akik most kóstolgatják ezt a témát. De hol talál magának infót az, aki jobban beleásná magát a webtervezés témájába és már túlmutatnak az igényei az ikonkészleteken és a Photoshop plugineken?

Ma az UX kerül terítékre, azaz azokat a blogokat mutatom meg, amelyet már kevés UX tudással is érdemes követni, mert könnyen hasznosítható, nem túlmisztifikált anyagokat osztanak meg a témában.

webdesign_blogok_ux01

Usability Geek

Hasznos információk azok számára, akik szeretnék egy kicsit tudományosabban megközelíteni a weboldaluk felépítését, megérteni, hogy adott funkciók miért működnek vagy épp nem alkalmasak arra, hogy jól használható felületet nyújtsanak. Használhatósági tippek, honlapátalakítási ötletek mérésekre hivatkozva – ne feledjük azonban, ami máshol működik, korántsem biztos, hogy nálunk, a mi weboldalunkon, célcsoportunkkal is beválik. A kulcs a folyamatos mérés és tesztelés!

FEED: http://feeds.feedburner.com/usabilitygeek

webdesign_blogok_ux03

UX Movement

Ha szeretsz elveszni az apró részletek igazi működésének megértésében, akkor ez a neked való blog. Én szeretem a poszjaikban, hogy olyan lényegtelennek tűnő részletekkel is foglalkoznak, mint az elemek színe, formája valamint azt is vizsgálják, hogy egy új trend pl. a gombok esetén hogyan befolyásolják a használhatóságot. Lehet, hogy valami “ütősen néz” ki, de ha rossz eredményeket hoz, akkor megette a fene, igaz?

FEED: http://uxmovement.com/feed/

webdesign_blogok_ux04
Az UXPin iszonyat mennyiségű információs anyagot áraszt, szinte minden héten kijönnek egy új ebookkal, amit osztanak a blogok mint, ahogy a bolond hinti a lisztet. Persze ezekben az ebookokban nincs nagy tudomány, de annak aki egy-egy témában szeretne elindulni útjelzőként hasznosak. Ugyanilyen a blogjuk is, amiben szét promózzák az ebookokat persze, de ki lehet csemegézni pár jó cikket így is – pl. egy cikkgyűjtő poszt ha az interakciókról akarsz olvasgatni.
webdesign_blogok_ux05
Miért jobb az egyik megoldás mint a másik? Hogyan lehet sokkal nagyobb konverziót elérni pár apró változtatással? Nem is igazán blog ez, hanem egy minitanfolyam, jelenleg több mint 70 rövidke poszttal – miért használj nagyobb gombokat, miért jobb ha az ikonok mellé odaírsz egy ösztönző feliratot – call to action stb. Ha most kezdesz érdeklődni a téma iránt, ezekkel indíts! Jakub Linowski nevét pedig érdemes megjegyezned!
webdesign_blogok_ux06
Ez viszont a másik oldal – stratégia, kutatások és különféle mérések és tesztek, a legfrissebb eszközök arra, hogy a lehető legtöbbet hozzuk ki egy üzleti weboldalból. Ha az UX felé specializálódsz, akkor ezt az oldalt gyakran “forgatod” majd, az archívumban szinte minden kérdésedre választ találsz.
webdesign_blogok_ux07
A UsabilityTools ügyvezetőjének és munkatársainak háttérblogja. Ez egy online eszköz, amely méréseket végez a honlapodon, rögzíti a felhasználók viselkedését, megvizsgálhatsz folyamatokat éles működés közben, mit tesznek vele a látogatók, ezeket kielemezheted és így tökéletesítheted. A blogban pedig megosztja a különféle szegmensekben szerzett tapasztalatokat. Ha már UX nekem nehéz olvasni a talpas szöveget…
webdesign_blogok_ux08
Tapasztaltabb tervezők már tudják, hogy akkor kell újra feltalálni a kereket, ha jobban gurul, mint ami eddig volt. Vagyis, ha nem tudsz jobbat, ne változtass a megszokott és bevált működési modelleken. Nyilván egy olyan területen, mint a mobil applikáció design nincsenek évtizedek óta kőbe vésett szabályok, de akadnak pár év alatt berögzült mozdulatok, az eddigi tapasztalatok alapján megtanult működési elvek, amitől nem jó eltérni. Jól működő minták és érdekes megoldások egy helyen mobilfelületek tervezéséhez. Twitteren érdemes követni.
webdesign_blogok_ux02
Luke Wroblewski személyes kedvencem nyolcadikként kerül még az UX blog ajánlóba, mert egyszerűen nem lehet kihagynom. Ha a nevével nem is, a mérési eredményeivel, az összehasonlító infografikáival már találkozhattál, előszeretettel reposztolják őt más blogok is. Kakukktojásként azt is elmondom, hogy igazán Twitteren érdemes követni, mert elég sok más hasznos linket, tesztet, mérést posztol.
smart watch, okosórák
CDS1Y0aW0AEq1L7 (2)
Különösen hasznos lehet ez az IBM-es videó sorozat is, hogy megértsd mi is az UX és milyen eszközei vannak a hatékonyság javításának.
Előző heti blog ajánlók:
Hogyan kövesd ezeket az oldalakat hatékonyan, úgy hogy ne rabolják el sok idődet, viszont akárhol, várakozás közben vagy unaloműzés gyanánt is olvashasd őket? Kövess több száz blogot egyszerre!
Mit kezdj ezzel a rengeteg érdekes poszttal? Hogyan mentsd el, tárold őket kár évek múlva is visszakereshetően? Módszerek könyvjelzőzésre!
folyt.köv.
Iratkozz fel YouTube csatornákra!

blog

Virtuális asszisztens legyél vagy webdesigner?

Virtuális asszisztens legyél vagy webdesigner?

2024. február 01.

Mindkettő fantasztikus lehetőség arra, hogy elhagyd a hagyományos kereteket, mint szoros, rugalmatlan munkaidő, helyhez kötöttség vagy akár a bérplafon. Egy ponton találkozik is a két munkakör, ahol a grafikai munka már az asszisztenciába hajlik – designerként is végezhetsz weboldal adminisztrációt, közösségi média tartalom készítést vagy felügyeletet és virtuális asszisztensként is sokszor találkozni már-már tervezői munkába […]

Tovább a cikkre
Secured By miniOrange