Barion Pixel
Ez itt a lifelong learning

Sosem tudhatsz eleget!

Blog

Hogyan cseréld le a betűtípust a WordPress oldaladon, a Google Fonts segítségével?

2017. november 17. | Dörnyei Barbara

# # # # # #

Ebben a posztban arról szeretnék írni, hogyan cserélheted ki könnyen és gyorsan a WordPress oldaladon a betűtípusokat, a  Google Fonts segítségével. Ahhoz, hogy a weboldalunkon használt fontok jól jelenjenek meg a legtöbb böngészőben, érdemes webfontokat használni, ehhez jön jól a Google Fonts szolgáltatása, aminek segítségével, kiválaszthatjuk a megfelelő fontot és elhelyezhetjük azt az oldalunkon.

A Google Fonts nyitó oldalán ez a látvány fogad. A jobb oldali sávban van lehetőség a keresésünk paramétereit beállítani, ha ez megvan akkor mehet is a keresgélés.

 

Ha megvan a nekünk tetsző font, ne felejtsük ellenőrizni, hogy árvíztűrő-e, főleg, ha magyar nyelvű oldalhoz keresünk fontot. Ezt megtehetjük, úgy, hogy a kiválasztott font fölé húzzuk a kurzort, ekkor megjelenik egy piros menüsor, aminek az első tagjánál a kis piros háromszöget lenyitva több opciót találunk. A custom menüpontot kiválasztva saját próbaszöveget is be tudunk írni.

 

Ha ezzel megvagyunk és minden klappol, akkor a jobb sarokban lévő “+” jel ikonnal kiválaszthatjuk a fontot.  Ha felnyitjuk a kiválasztott fontcsalád panelt akkor mindjárt látunk két kódtöredéket is.

 

A felső kódsort, ahogy írják is, a weboldal <head> részébe kell elhelyezni. A WordPressben ezt a Megjelenés menü, Szerkesztő menüpontjában érhetjük el, mégpedig a header.php filet megnyitva. (Ez a sablon fejrésze.) Ide illesszük be a megadott kódot. Majd ne felejtsünk el menteni, a Fájl módosítása gomb megnyomásával.

 

A következő lépés a style.css file módosítása. Ehhez azonban tudnunk kell, hogy melyik elem betűtípusát akarjuk megváltoztatni. Ezt a legkönnyebben úgy tudjuk kideríteni, hogy a weboldalon a szövegre nyomunk egy jobb klikket és a menüből az inspect/elem megtekintése menüpontot választjuk. Itt látjuk, hogy melyik szövegrésszel van dolgunk és az milyen betűtípussal szerepel. Itt nálam a body szövegrészről van szó, ami Raleway fonttal jelenik meg. Ezt kell tehát megkeresni a style.css fileben, amit ugyanott találunk meg, mint a header.php. Ha megtaláltuk a style.css-ben a kódot, akkor cseréljük ki a fontcsaládnál feltüntetett második kóddal, majd mentsük el a változásokat. Ezzel készen is vagyunk, a weboldalon, ha mindent jól csináltunk, akkor már az új font látható!

 

Iratkozz fel YouTube csatornákra!

blog

Virtuális asszisztens legyél vagy webdesigner?

Virtuális asszisztens legyél vagy webdesigner?

2024. február 01.

Mindkettő fantasztikus lehetőség arra, hogy elhagyd a hagyományos kereteket, mint szoros, rugalmatlan munkaidő, helyhez kötöttség vagy akár a bérplafon. Egy ponton találkozik is a két munkakör, ahol a grafikai munka már az asszisztenciába hajlik – designerként is végezhetsz weboldal adminisztrációt, közösségi média tartalom készítést vagy felügyeletet és virtuális asszisztensként is sokszor találkozni már-már tervezői munkába […]

Tovább a cikkre
Secured By miniOrange