Hogyan lehet gyakorolni, amikor nincs időd? Amikor nem jutsz géphez? Ha még nagyon kezdő vagy? Vagy egy-egy területen jó lenne fejlődni?
Úton-útfélen hirdetésekbe botlunk. Ha kinyitod a postaládát. Ha utazol a buszon. Ha tévét nézel vagy a YouTube-ot. Ha csak simán böngészel, Facebookozol.
Nézd őket most egy másik szemüvegen! Sikeresnek látsz egy márkát? Vizsgáld meg a megjelenéseit – a logóját, a weboldalát, a hirdetéseit, hogyan és mit kommunikál!
Mit kell megfigyelni?
– elrendezését – hogyan van felépítve? mi kerül szem elé, milyen elemei nem?
– a tipográfiáját – milyen betűtípusok, hány féle, mely szövegek mekkorák és vajon miért nagyobb az mint a másik?
– a használt színeket – hány féle szín, milyen érzést kelt benned, egységes-e a színhasználat?
– a stíluselemeket – találsz-e nem odaillő elemet? milyen stílusban határoznád meg, írj rá jelzőket: vidéki, nagyvárosi, drága, fiatalos stb.
– hogy min van a fókusz, vagyis mi ez, mit akar mondani, megmutatni?
– kinek szól? képzeld el azt akihez szól – neme, kora, foglalkozása, lakhelye, családi állapota, jövedelme, milyen más dolgokat vásárol pl. huszonéves nagyvárosi lány, akinek kiskutyája és iPhone telefonja van
– vizsgáld meg ugyanabból egy olcsóbb és egy drágább árfekvésű dolog megjelenését!
Ha látsz szép, jó megoldásokat jegyezd meg – fotózd le, mentsd le, gyűjtsd össze, hogy támpont legyen ha gyakorolsz, dolgozol. Ehhez jó eszköz a Pinterest. Mobil app, fotózod, már fenn is van, pikk-pakk.
Így is lehet tanulni. Mindig.
Menet közben is. Akár napi 5 percben.